Menu
Your Cart

Doğalgaz Kombi Tesisatı

2004 tarihinden itibaren Evre isi olarak kombi tesisatıyla birlikte  Baymak Bayiliği ve iğdaş onaylı yetkili servisi olan firmamız, kombi klima perakende satış Baymak Yetkili Bayisi  olarak hizmet vermektedir.  Baymak kombi,  klima, Termosifon, Hidrofor, Kazan, Boyler vb ürünlerini satmaya ve montaj yapmaya yetkilidir.

Uzun yıllardır birlikte çalışmamızın sebeplerinden bir tanesi de işimizi iyi yapmış olmanın verdiği gururdur.

Eyüp baymak bayisi, olarak biz kombi ve klima konusunda alanında uzman ekiplerle  yılların tecrübesiyle sizlere hizmet sunmaktayız.

Eyüp baymak bayisi, olarak baymak kombi, bakımını uzman ekip ve iğdaş onaylı yetkili sertifikası olan kurumlara yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Yoğuşmalı ve tam yoğuşmalı kombi nedir?

Yoğuşma, gaz halinde bulunan bir maddenin çevresine ısı vererek sıvı hale dönüşmesidir.

Konvansiyonel kombilerde yanan doğalgazdan oluşan atık gaz ve beraberinde oluşan su buharı direkt bacadan dışarı çıkar. Yoğuşmalı kombilerde ise atık gaz sisteminin önüne eklenen ısı eşanjörü sayesinde gaz bacadan çıkmadan önce gazdaki su buharı ayrıştırılıp enerjiye dönüştürülerek yeniden kullanılır. Böylece doğalgaz kullanımında verim arttırılır aynı zamanda çevreye zararlı gaz salınımı azaltılır.

Verimliliği yüksek olan tam yoğuşmalı kombiler, maksimum tasarruf sağladığı için önemli bir yere sahiptir.

Kombi ile ne kadar alanı ısıtabilirim?
Türkiyemizin şartlarında ve ısı yalıtımı yapılan normal daireler için genel anlamda ısıtılabilecek alanlar şu şekilde hesaplanmıştır:

140 m²’ ye kadar 20.000 kcal/h

200 m²’ ye kadar 26.000 kcal/h

Bunun yanı sıra Baymak’ın 35.000 kcal/h değerlerine sahip iddialı ürünleri ise 400 m²’lik büyük daireler için de verimli bir ısıtma sağlamaktadır.

Kombilerin ekonomik ömrü ve garanti süresi ne kadardır?

Bir kombinin kullanım süresi ilgili kamu kurumlarının belirlediği süreye göre 15 yıldır. Tercih ettiğiniz firmaya göre kombi garanti süresi 2 yıl ve üzeri olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Kombinin ömrünü uzun olması kadar performansının da ilk günkü gibi olması; aynı oranda tasarruf sağlaması, önemlidir. Bu nedenle kullanım koşullarına uymalı ve her yıl kış aylarından önce düzenli bakım yaptırmalısınız.

 

Baymak’ın tam yoğuşmalı kombi ailesinde hangi ürünler var?
Baymak’ın tam yoğuşmalı kombi ailesinde idee kombinin yanısıra Baymak Duotec ve Duotec Compact, Brötje Novadens ve Novadens Extra, Lambert LPY ve Dolcevita DPY modelleri bulunmaktadır. İlgili ürünlerin detaylı özelliklerini web sitemizde  evreisi.com‘dan incelebilirsiniz.

Neden kombi bakımı yaptırmalıyım?
Kombinin periyodik bakımı için, kış sezonu öncesi veya kış sezonu sonunda olmak üzere en az yılda bir kez bakım yaptırılmasını tavsiye etmekteyiz. Kombi bakımı Cihazınızın durumuna göre değişmektedir. Ancak ortalama 30– 60 dakika arasında sürecektir. Kombi çalıştırdığınız zaman petekler ısınmıyor ise, peteklerin iç kısımları çamur ve balçık tabakası dolmuş olabilir.

Kombi alırken nelere dikkat etmeliyim?
Kombi seçiminde uzman ve yetkili firmalardan destek alınarak ürün kapasitesi, montaj yeri-konumu, tesisat bağlantıları, satış sonrası için bölgedeki yetkili servis durumu konularına dikkat edilmelidir.

 

Kombi tesisatı yaptırırken nelere dikkat etmeliyim?
Doğalgaz proje ve tesisat uygulamaları İl genelindeki gaz dağıtım kuruluşundan yetkili bayiler ve mühendisler tarafından yapılarak projelendirilmelidir. Radyatör yerleşimleri uygun ölçülerde boyutlandırılarak doğru noktalara yerleştirilmelidir. Daire içi kalorifer tesisatları ehli kişiler tarafından yapılarak mümkün mertebe kısa uygulamalar ve köşe noktalardan kaçınılarak uygun boru çaplarında uygulanmalıdır.

 

Kombi doğal gaz açım işlemini kim yapar?
Doğalgaz proje ve tesisat uygulamaları İl genelindeki gaz dağıtım kuruluşundan yetkili bayiler ve mühendisler tarafından yapılarak gaz dağıtım kuruluşu mühendisi gözetiminde gaz uygunluk belgesi verilmektedir.

 

Kombi ilk çalıştırmasını kim yapar?
Kombi ilk çalıştırma ve devreye alma işlemleri sadece yetkili servisler tarafından yapılmalı ve ürün garantisi başlatılmalıdır.

Neden Baymak sistemlerini tercih etmeliyim?
Sistemin sorunsuz çalışabilmesi için gerekli tüm aşamalar uzman ekip tarafından yürütülmektedir.