Menu
Your Cart

Merkezi Sistem Tesisatı

2004 tarihinden itibaren Evre isi olarak merkezi sistem kombi tesisatıyla birlikte  Baymak Bayiliği ve iğdaş onaylı yetkili servisi olan firmamız, kombi klima perakende satış Baymak Yetkili Bayisi  olarak hizmet vermektedir.  Baymak kombi,  klima, Termosifon, Hidrofor, Kazan, Boyler vb ürünlerini satmaya ve montaj yapmaya yetkilidir.

Uzun yıllardır birlikte çalışmamızın sebeplerinden bir tanesi de işimizi iyi yapmış olmanın verdiği gururdur.

Eyüp baymak bayisi, olarak biz kombi ve klima konusunda alanında uzman ekiplerle  yılların tecrübesiyle sizlere hizmet sunmaktayız.

Eyüp baymak bayisi, olarak baymak kombi, bakımını uzman ekip ve iğdaş onaylı yetkili sertifikası olan kurumlara yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Yoğuşmalı ve tam yoğuşmalı kombi nedir?

Yoğuşma, gaz halinde bulunan bir maddenin çevresine ısı vererek sıvı hale dönüşmesidir.

Konvansiyonel kombilerde yanan doğalgazdan oluşan atık gaz ve beraberinde oluşan su buharı direkt bacadan dışarı çıkar. Yoğuşmalı kombilerde ise atık gaz sisteminin önüne eklenen ısı eşanjörü sayesinde gaz bacadan çıkmadan önce gazdaki su buharı ayrıştırılıp enerjiye dönüştürülerek yeniden kullanılır. Böylece doğalgaz kullanımında verim arttırılır aynı zamanda çevreye zararlı gaz salınımı azaltılır.

Verimliliği yüksek olan tam yoğuşmalı kombiler, maksimum tasarruf sağladığı için önemli bir yere sahiptir.

Kombi ile ne kadar alanı ısıtabilirim?
Türkiyemizin şartlarında ve ısı yalıtımı yapılan normal daireler için genel anlamda ısıtılabilecek alanlar şu şekilde hesaplanmıştır:

140 m²’ ye kadar 20.000 kcal/h

200 m²’ ye kadar 26.000 kcal/h

Bunun yanı sıra Baymak’ın 35.000 kcal/h değerlerine sahip iddialı ürünleri ise 400 m²’lik büyük daireler için de verimli bir ısıtma sağlamaktadır.

Kombilerin ekonomik ömrü ve garanti süresi ne kadardır?

Bir kombinin kullanım süresi ilgili kamu kurumlarının belirlediği süreye göre 15 yıldır. Tercih ettiğiniz firmaya göre kombi garanti süresi 2 yıl ve üzeri olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Kombinin ömrünü uzun olması kadar performansının da ilk günkü gibi olması; aynı oranda tasarruf sağlaması, önemlidir. Bu nedenle kullanım koşullarına uymalı ve her yıl kış aylarından önce düzenli bakım yaptırmalısınız.